Ilyenkor jellemző a pajzsmirigy alulműködése, termékenységi problémàk, immunrendszeri diszfunkciók, mell, petefészek, prosztata daganatos betegségek. Az ösztrogéntúlsúly progeszteronhiànyhoz vezethet.
Mire jó a Brokkoli & Vízitorma?
- Rosszindulatú folyamatok, daganatok elleni védekezésben
- Ösztrogéndominancia kiegészítő kezelésében
- Fogamzásgátló utáni rehabilitációban (Ilyen esetekben a NAC, Kolin & Inozitol termékek is.)
- Endometriózis kiegészítő kezelésében.
- PCOSz kiegészítő kezelésében
- Mióma kiegészítő kezelésében
- Mellciszták kiegészítő kezelésében
- Prosztata-megnagyobbodás esetén, termékenység és tesztoszteronszint természetes fokozására
- Pajzsmirigy problémák kiegészítő kezelésében
- Hosszú távú gyógyszerhasználat mellékhatásainak csökkentésére (májsejtek védelme)
- méregtelenítéshez
- Változókori problémák csökkentésére, hőhullámok megelőzésére
- Premenstruációs tünetek enyhítésére
Adagolás:
Napi 1 kapszula étkezéskor
Javasolt kiegészítés: Jód & Szelén, Cink & Réz, 8-E-vitamin, NAC, Kolin & Inozitol, D3- & K2-vitamin
Jó megoldás még a progeszteron krém használata. A műanyag flakonok, edények kerülése, a xenoösztrogén miatt, vegyszerek használatának elhagyása, csökkentése, tisztított víz fogyasztása és keresztesvirágú növènyek rendszeres fogyasztása 😎
Májunk és hormonrendszerünk működését aláaknázó, hormonszerű anyagokkal, környezeti toxinokkal életünk minden egyes szegmensében találkozhatunk.
Milyen anyagokat kerüljünk, hogy egyensúlyban legyen az ösztrogén és progeszteron szintünk?
A különböző kozmetikumokban (pl. parabének, aceton), háztartási vegyszerekben, palackozott vízben, alkoholos termékekben, feldolgozott és nagyipari élelmiszerekben (pl. nem minőségi tejtermékek, húsáruk, gabonafélék) is fellelhetőek. Ismerjük már az arzén, az ólom, a higany, a nehézfémek károsító mechanizmusait, de sajnos számtalan más vegyület is lehet hormonrendszert romboló vagy karcinogén hatású:
- BPA: közismertebb xenoösztrogén-típus, amely a palackozott, konzerves termékek szerves része. Ezt a vegyületet összefüggésbe hozták a PCOSz, mell- és prosztataproblémákkal, újabb eredmények pedig az idegrendszerre gyakorolt negatív hatásait taglalják.
- Számos növényvédőszer is ösztrogént utánzó hatásokkal bír (atrazin, metoxiklór, DDT stb.)
- Égésgátlók: brómtartalmuknál fogva a pajzsmirigy ellenségei
- Ftalátok: műanyagokban, flakonokban, ruhákban, műszaki cikkekben, festékekben is megtalálhatóak. Szintén a pajzsmirigy működését negatívan befolyásoló mesterséges anyagok.
- PFC, per- és polifluorozott vegyületek: edények bevonatában, akár a vízhatlan ruházatokban is fellelhetőek. Terméketlenségi gondokkal, pajzsmirigy rendellenességekkel, rosszindulatú folyamatokkal is összefüggésbe hozták.
- Dioxin: a vegyipar mellékterméke, amely jelenünk egyik nagy ellensége. Negatív hatással bír az immun- és hormonrendszerre.
- Glikol-éterek: elsősorban fagyállóként, szélvédőmosóként ismert, de padlófényezők, mesterséges rúzsok kedvelt alapanyaga. Allergiás, asztmatikus problémák felerősítője.
Perklorát: nitráttartalmú műtrágyákban, így a vízben, a talajban is megtalálható, szintén negatívan befolyásolja a hormonrendszer működését (pl. pajzsmirigy)